"Młodzież Zapobiega Pożarom"

W dniu 15 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej jak co roku odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu ostrowskiego.
    Tradycyjnie, na rozpoczęcie głos zabrali zaproszeni goście oraz przedstawione zostało jury w składzie: mł. bryg. Leszek Falbowski, dh. Aneta Niemira, pan Józef Marek Jastrzębski, st. kpt. Jacek Leszczyński, kpt. Rafał Kamiński oraz dh. Karol Kamiński.
    O godzinie 9:15 uczestnicy przystąpili do pierwszego etapu eliminacji w postaci testu, który trwał 45 minut. Po zakończeniu pierwszego etapu uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć spoty, dzięki którym mogli poznać pracę strażaków "od kuchni". Filmy miały za zadanie promowanie działalności straży pożarnej czy też numery alarmowe. Wszyscy uczniowie mieli okazję także obejrzeć wozy i sprzęt strażacki.
  Drugi etap to etap ustny, do którego przystąpiło po 3/4 uczniów z każdej kategorii szkół. W tym etapie wyłoniono już ostatecznie zwycięzców.

Podium wyglądało następująco:

Szkoły podstawowe:
I miejsce - Kinga Pazik
II miejsce - Anna Majewska
III miejsce - Michał Wojtkowski

Gimnazja:
I miejsce - Julia Brzózka
II miejsce - Urszula Jagielska
III miejsce - Izabela Domalewska

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - nasz uczeń z klasy III LOC - Maciej Radomski
II miejsce - Jakub Nowacki
III miejsce - Konrad Dębek

Kolejny etap to eliminacje wojewódzkie, w których weźmie udział uczeń naszego LO - Maciej Radomski. Maćkowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Tekst: Karolina Siwek
Foto: Urszula Sokołowska