Odwiedziny w "Domu z Sercem"

14 grudnia 2017 r. uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Domu z Sercem w którym obecnie zamieszkuje 48 pensjonariuszy, są to ludzie starsi, często bardzo schorowani, niemogący bez opieki funkcjonować zarówno w społeczeństwie jak i w życiu codziennym. Poprzednie odwiedziny związane były z Świętami Wielkanocnymi. Teraz ,,pretekstem'' do odwiedzin są nadchodzące Święta Bożego Narodzenia z tej okazji na spotkaniu odbyło się wspólne kolędowanie, nie zabrakło również smacznych ciast oraz świątecznych upominków w postaci kolorowych ozdób i kart świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Wizyta dostarczyła wiele radości mieszkańcom Domu, a także po raz kolejny uświadomiła, że warto doceniać i pomagać starszym ludziom. ,,Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi''~ Jan Paweł II.

Tekst: Magdalena Szostak
Foto: Magdalena Szostak