Sportowe przywitanie klas pierwszych

Ciekawy pomysł na integrację, ciekawy pomysł na dobry początek. Wrzesień w nowej szkole jest dla pierwszych klas jest bardzo trudny. Zintegrowanie się z kolegami, wychowawcami na sportowo to dobry pomysł, rywalizacja na wesoło pomaga przełamać barierę. Różnorodność konkurencji spowodowała, że każdy uczeń mógł spróbować sił w innej dyscyplinie.
Pomysłodawca całego przedsięwzięcia - Pan Wiesław Deoniziak, przygotował wiele konkurencji, które przysporzyły mnóstwo radości i uśmiechu. Widok pani dyrektor, pokonującą tor przeszkód na rowerze, czy zespól wychowawców walczący dzielnie w konkurencji wyścigów na nartach, to bezcenne doświadczenie. Piknik rozpoczął się od uroczystej chwili, z humorem odczytano rotę ślubowania, powtarzaną przez uczniów pierwszej klasy. Następnie wszyscy uczniowie na rozgrzewką odtańczyli popularny taniec - Belgijkę. Imprezę otworzyli pani dyrektor Teresa Zienkiewicz i pan dyrektor Sławomir Kucharczyk od strzałów na bramkę. Czynność z pozoru prosta, przysporzyła odrobinę trudności, ale ze względu na rozmiar bramki czy kształt piłki. Od tej pory wiedzieliśmy że łatwo nie będzie. Dodatkową atrakcją był występ grupy tanecznej Dress Code Dance Center – dynamiczny pokaz hip hopu w wykonaniu przedstawicieli tej ekipy, wprowadził wszystkich w dobry nastrój. Gościli u nas również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, u których każdy mógł zasięgnąć rady dotyczącej m.in. zdrowego odżywiania, i wysłuchaliśmy pogadanki na temat nowych trendów w żywieniu, którą przeprowadziła pani Mirosława Dobosz.
Nasz partner, który wspiera naszą szkołę od lat, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej zaopatrzył naszych uczniów w podstawowe narzędzie pracy – długopisy, które jak powiedziała pani dyrektor „…piszą sprawdziany od 3 w górę”.
Nie lada gratką była możliwość rywalizacji w tenisie stołowym z panią dyrektor Teresą Zienkiewicz i panem wicedyrektorem Sławomirem Kucharczykiem. W tej konkurencji pierwsze klasy nie dały rady pokonać naszej kadry zarządzającej.
Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom zaangażowanym w powitanie pierwszoklasistów w naszej szkole. Naszą akcję różnego rodzaju nagrodami wsparły następujące podmioty:
  • Kinga Pochmara („DRESS CODE Dance Center Bielopotocky”),
  • Tadeusz Jastrzębski (Z.H.U. „JAROSZ – BIS”),
  • Jadwiga Grodecka (PIEKARNIA - CIASTKARNIA),
  • Stanisław Podolak (WYRÓB WĘDLIN METODĄ TRADYCYJNĄ),
  • Ewa Mizgajska, Marek Wachowski (Z.P.S. „MIWEX S.C.”),
  • Agata Kukwa (Hurtownia Wielobranżowa „KUKWA”),
  • Renata Dmochowska (P.H.U. „REN RAD”),
  • Waldemar Borowy (Polski Związek Wędkarski nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej – okręg mazowiecki),
  • Łukasz Nienałtowski („FOOTBALL DREAM PASSION”),
  • SKLEP LEWIATAN, ul. Widnichowska 5b,
  • Justyna Pieńkowska („GETMOR” – sklep wędliniarski),
  • Przemysław Łabęcki („POKUSA KEBAB”),
  • Natalia Zawistowska (Salon Fryzjerski „Omega”),
  • Stanisław Piórkowski („VIGAR”),
  • Marzena Iwona Rydzińska („CANEXPOL”),
  • Krzysztof Bartosz Kublik (Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej),
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej,
  • Ewa Napiórkowska – Pawlak (Piekarnia Mechaniczna „Napiórkowscy”),
  • Elżbieta Kosobudzka (Zakład Wędliniarski „KARGUL I PAWLAK” w Broku),
  • Pizzeria „BIESIADOWO”,
  • Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej,
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej,
  • Janusz Kuczyński (Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „EMMA”),
  • Jacek Frąckiewicz (USŁUGI TRANSPORTOWE),
  • Michał Kulesza („Academia Gorila”),
  • Krzysztof Samsel (pachniec.pl - Perfumeria Internetowa).

A oto nasi zwycięzcy w rywalizacji drużynowej: bieg narciarski dziewcząt – I TS, wśród chłopców – I B. W dyscyplinie siłowej - przeciąganie liny oglądaliśmy zacięty konkurs i tryumf klasy I TS. Zaproponowane rozgrywki w grach zespołowych to dla dziewcząt piłka siatkowa i wygrana I TE, a dla chłopców, jak wiadomo - piłka nożna i najlepsza okazała się klasa I TS.
Konkurencje indywidualne to crossfitowy tor przeszkód, który zdominowała klasa I TE. Wśród dziewcząt wygrała Angelika Kaczmarczyk, a kategorię chłopców – Maciej Grabowski. Ciekawy wyścig rowerowy, najszybciej pokonała Magdalena Ambroziak z I LOA.
Nagrody indywidualne, dla najlepszych zawodników, w grach zespołowych przypadły: Angelice Kaczmarczyk (I TE) – piłka siatkowa i Sebastianowi Wachowskiemu (I TS) – piłka nożna.
Wśród wielu nagród były również wędki, nie przez przypadek, ponieważ od tego roku można będzie uczestniczyć w młodzieżowym kole wędkarskim przy Kole Wędkarskim nr 64, dzięki inicjatywie prezesa Waldemara Borowego. Odzew jest ogromny, dlatego zdradzimy, że są już planowane pierwsze zawody.
Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Witamy serdecznie koleżanki i kolegów, teraz to już również wasza szkoła.

Tekst: Urszula Jagielska, Natalia Chojnowska i Michał Kulesza

Foto: Marcin Dąbrowski