"Jesteśmy Razem"

W dniu 17 października grupa uczniów Ekonomika - pod opieką pani Jolanty Palmy i pana Krzysztofa Wiśniewskiego - pojechała do Kosowa Lackiego na spotkanie integracyjne z młodzieżą izraelską. Uczniowie chętnie podejmowali próbę komunikacji z przybyłymi z obcego kraju gośćmi – to była świetna okazja, żeby sprawdzić swoje umiejętności z języka angielskiego.
Po spotkaniu z Izraelczykami uczniowie Ekonomika wraz z opiekunami udali się do Treblinki - miejsca zagłady społeczności żydowskiej. Młodzież z zaciekawieniem zwiedzała pozostałości po nazistowskim obozie śmierci, równocześnie okazując szacunek uśmierconym tam Żydom.
W Treblince czas płynie jakby wolniej, a cisza jest bardziej wymowna niż miliony słów…

Tekst: Lidia Markowska

Foto: uczestnicy wyjazdu