Pamięci Ireny Sendlerowej

Mijający rok 2018 poświęcony był pamięci Ireny Sendlerowej, nazywanej „Matką Dzieci Holokaustu”. W cały kraju odbyły się z tej okazji imprezy kulturalne, konkursy literackie czy poetycko-wokalne. Nasza szkoła postanowiła także włączyć się w upamiętnienie tej niezwykłej osoby. Z inicjatywy nauczycieli języka polskiego został zorganizowany konkurs literacki poświęcony wielkiej bohaterce, który składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy oglądali prezentacje multimedialne przygotowane przez swoich kolegów, dzięki którym bliżej poznali historię życia tej heroicznej postaci. W drugim, obejrzeli film „ Dzieci Ireny Sendlerowej” w reż. Johna Kenta Harrisona, który miał być inspiracją do napisania wypracowania konkursowego. Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Błażyńska, p. Monika Kucharczyk i p. Jolanta Palma przeczytała ponad 100 prac i wyłoniła zwycięzców:
  • I miejsce - Katarzyna Krajewska z kl. II LOA
  • II miejsce - Urszula Jagielska z kl. II TE
Wyróżnienie przyznano: Julii Seweryniak z kl. II LOA i Dianie Kryśkiewicz z kl. III TE

Tekst: komisja konkursowa

Foto: uczestnicy konkursu