Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

SPOTKANIE POETYCKO - PROFILAKTYCZNE

13 luty 2014

"Na pustyni uczuć" to kolejne spotkanie poetycko - profilaktyczne, zorganizowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Natalii Świderskiej, pani Eweliny Majewskiej i pana Roberta Nowaka. To kolejna zaduma, młodych, pełnych wiary serc, tym razem zaduma nad istotą, wartością i celem życia. Głównym mottem spotkania były słowa Georgea Moora" "Człowiek wędruje po świecie w poszukiwaniu tego, czego mu trzeba i wraca do domu by tutaj to znaleźć."

Grupa młodych artystów dotknęła problemów: narkomanii,samotności, odtrącenia. Poruszona tematyka miała skłonić widza do refleksji by w przyszłości uchronić go od wielu czyhających zagrożeń. Niepowtarzalną atmosferę z dużą dawką emocji tworzyli uczniowie:

klasa I LOC Kamila Drząszcz

klasa I LOB Monika Bułatowicz

klasa I TE Łukasz Gomoliszek

klasa I TOR Magda Biała

klasa II LOA Anna Jasionowska, Alicja Rubińska, Magda Rubińska, Ewelina Peła, Mariusz Kańkowski

klasa II LOB Agnieszka Rakowiecka, Klaudia Góral

klasa III LOC Anna Wojciechowska, Emilia Polak, Sebastian Mierzejewski, Krystian Józefski, Daniel Tom, Paweł Trzaska.

klasa III TE Mariusz Głębocki, Łukasz Mętrak

klasa IV TI Marek Krawczuk

klasa IV T Rafał Lendzioszek

klasa III TI Izabela Gałązka

Młodzież naszej szkoły, która przygotowała spektakl poetycko-profilaktyczny " W sieci" miała szansę zaprezentować się przed publicznością podczas XXXVI edycji powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w dniu 15 marca 2013 roku. Przedstawienie powtórzone zostało jeszcze dwukrotnie w dniach 18 i 19 marca b.r. dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu ostrowskiego ( m.in. szkół: w Jasienicy, Andrzejewie, Komorowie, Starym Lubotyniu i Ostrowi Mazowieckiej nr 1, 3, i 4 ). "Dziękujemy ! i Gratulujemy!

SPOTKANIE CZWARTE

22 styczeń 2013

"W sieci" to kolejne spotkanie, tym razem spotkanie poetycko - profilaktyczne.Grupa młodych, zdolnych artystów szkolnych opowiedziała nam historię młodej dziewczyny uwikłanej w problem uzależnienia od Internetu. Kolejny raz mogliśmy uświadomić sobie, jak ważne w życiu są poprawne stosunki międzyludzkie i umiar w korzystaniu z dobrodziejstw XXI wieku. Wymowne były też słowa Paulo Coelho: "Nie jest ważne w życiu, aby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku."

Niepowtarzalną atmosferę z dużą dawką emocji tworzyli uczniowie:

Natalia Ciesielska kl. II TI

Sebastian Mierzejewski, Ania Wojciechowska, Paweł Trzaska, Emilia Polak kl. II LOC

Mariusz Głębocki, Łukasz Mętrak II TE

Marek Krawczuk kl. III TI

Alicja Rubińska, Magda Rubińska, Mariusz Kańkowski kl. I LOA

Agnieszka Rakowiecka, Aldona Stokowska kl. I LOB

Ania Pieńkos kl. IV TEA

Beata Jesionek kl. I LOC

Michał Brzostek, Adam Zęgota kl. IV TI

pod opieką Pań: Natalii Świderskiej i Eweliny Majewskiej

w sieci w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2 w sieci 2

SPOTKANIE TRZECIE

23 luty 2012

"Kocham cię życie" to trzecie spotkanie z poezją, zorganizowane przez Miłośników poezji pod kierunkiem pani Natalii Świderskiej, pani Marty Nowackiej i pani Eweliny Majewskiej. To kolejna zaduma, młodych, pełnych wiary serc, tym razem zaduma nad życiem. Głównym mottem spotkania były słowa Marka Twaina "Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia"

Grupa młodych artystów przypomniała nam czym jest tolerancja, miłość bliżniego i przyjaźń. Podkreśliła wartość samego życia, nadziei i wiary w jutrzejszy dzień. Niepowtarzalną atmosferę z dużą dawką emocji tworzyli uczniowie:

klasa III LOA Sebastian Chrostowski, Paulina Jakubowska, Olga Kowalewska, Ola Kursa, Anna Melchner, Dominika Reluga, Anna Śladewska, Piotr Trybalski.

klasa III TE Anna Pieńkos

klasa II TI Marek Krawczuk

klasa II S Justyna Kordek

klasa I LOA Katarzyna Dębek, Magda Modrzyńska, Barbara Piędziak

klasa I LOC Paweł Trzaska

klasa I TE Ola Załęska

klasa IV TI Przemysław Wdowczyński

Przygotowaliśmy też kilka filmów

SPOTKANIE DRUGIE

11 luty 2011

"Miłość niejedno ma imię" - to już drugie spotkanie z poezją, zorganizowane przez aktyw biblioteczny pod kierunkiem pani Natalii Świderskiej - tym razem poświęcone poezji miłosnej.

Zaproszeni goście - nauczyciele i uczniowie, w ciepłej kawiarnianej atmosferze - przy blasku świec, popijając kawę i kosztując ciasta - mieli przyjemność wysłuchać najpiękniejszych utworów poetyckich o miłości autorstwa m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Adama Asnyka, Leopolda Staffa, Marii Konopnickiej. Słowa poezji miłosnej przeplatały się z piosenkami m.in. Marka Grechuty, Budki Suflera , Trubadurów, Andrzeja i Elizy.

Recytowanie strof o miłości przez: Alinę Askerko, Iwonę Brych, Daniela Dmochowskiego, Iwonyę Gałązkę, Magdalenę Grzywacz, Adama Jastrzębskiego, Ninę Kempisty, Martynę Koprowską, Radosława Korzebia, Joannę Miś, Lidię Tyszkę, Damiana Zakrzewskiego, Magdalenę Zawiszę, Piotra Sudaka i śpiew Ani Pieńkos - stworzyły niepowtarzalną atmosferę, która udzieliła się zaproszonym gościom.

Spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Wzruszona Pani Dyrektor zadeklamowała kilka strof "Rozmowy lirycznej" K.J.Gałczyńskiego i serdecznie podziękowała recytatorom i organizatorom wieczoru.

SPOTKANIE PIERWSZE

15 czerwiec 2010

"Wiersze ze starych wydań" - to tytuł wieczoru poetyckiego, poświęconego nieżyjącemu już poecie, ks. Janowi Twardowskiemu.

Ulubioną poezję księdza Jana, według scenariusza opracowanego przez nauczycieli bibliotekarzy, recytowali uczniewie z klasy II TEA: Alina Askerko, Joanna Brych, Joanna Miś, Lidia Tyszka, Natalia Stodulska, Radek Korzeb i Mateusz Lewocz.