Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

"Człowiek, który nie czyta książek nie ma żadnej przewagi nad tym,
który nie potrafi czytać."

Mark Twain

Drogi czytelniku !

Jeśli ostatnio przeczytałeś ciekawą książkę, która zachwyciła Cię lub dostarczyła Ci świetnej rozrywki, to na stronie www biblioteki szkolnej możesz zamieścić jej tytuł wraz z recenzją. W ten sposób będziesz mógł podzielić się swoimi wrażeniami z wieloma koleżankami i kolegami.

Zapraszamy !

Zachęcam do przeczytania książki Robisona Wells pt. "Wariant". Na pierwszy rzut oka znajdziecie tu szkołę o jakiej marzy każdy uczeń, ale po chwili dostrzeżecie, że jest inaczej. Siedemnastoletni Benson wiele przeszedł w życiu, myślał, że znajdzie tu lepsze dla siebie miejsce, nic bardziej mylnego. Ufać może tylko sobie. Nagłe zwroty akcji, nieprzewidywalność i pomysłowość autorki sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Ja po jej przeczytaniu byłam zachwycona!

Bardzo polecam: Patrycja Antonczenko z klasy II W.

Każdemu, kto szuka pomysłu na poradzenie sobie z kłopotami polecam książkę Reginy Brett pod tytułem "Bóg nigdy nie mruga". Zawiera 50 lekcji, które pomogą niemal w każdej sytuacji. Daje wiele do myślenia, a co najlepsze jest napisana w taki sposób by każdy mógł z niej wyciągnąć ile tylko się da.

Książkę poleca: Łukasz Gomoliszek z klasy II TE.

Seria kultowych powieści "Pamiętniki wampirów" cieszy się odromną popularnością wśród czytelników. Tematem jest zakazana miłość wampirów do śmiertelniczki. Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia rywalizują o względy pięknej dziewczyny. Akcja toczy się wartko, zaskakuje rozwój wydarzeń, wszystko to sprawia, że książki czyta się szybko. Jeśli lubisz w czasie lektury dreszczyk emocji,to książki tej serii są dla Ciebie.

Książki poleca: Magda Biała z klasy I TOR.

Książka Alyson Noel „Ever” rozpoczyna niesamowity, pełen niespodzianek cykl „Nieśmiertelnych”. Zdobyła wiele nagród i utrzymywała się przez 31 tygodni na I miejscu w liście bestsellerów „New York Times”. Rozpoczynając tą książkę przenosimy się do świata z pozoru zwykłej dziewczyny, jednak z czasem odkrywamy jakie tajemnice kryje przed przyjaciółmi. Poznając wspaniałego chłopaka jej życie ponownie zmienia się. Książka warta nieprzespanych nocy. Polecam również dalsze części jej przygód.

Książkę poleca: Alicja Rubińska z klasy I LOA.

Saga Rodu Windjammerów V.A Richardson’a jest niezwykle ciekawą opowieścią. Opowiada o XVII wiecznym Amsterdamie i pewnej rodzinie, którą musi uratować piętnastoletni młodzieniec. Ma na swojej drodze do pokonania bezwzględnego bankiera. Hugo Von Helsena, jego poplecznika, szalonego kaznodzieję, oraz Abnera Heems’a. Adam po tragicznych przejściach jakimi były zaginiecie floty jego wuja w Ameryce i śmierć ojca na jego oczach ma tylko jedną nadzieję, jest nią czarna perła- rzadki i drogocenny skarb, o którym ludzie szepcą na ulicach...

Książkę poleca: Magdalena Rubińska kl. I LOA

Autorami książki „Tunele” są :Williams Brian, Gordon Roderick. Stworzyli oni oryginalną historię opowiadającą o czternastoletnim Willu, który różni się od swoich rówieśników nie tylko tym, że jest albinosem, ale także zainteresowaniami. Razem ze swoim ojcem doktorem prowadzą wykopaliska i mają nadzieję natknąć się na coś niezwykłego. W tajemniczych okolicznościach znika doktor Burrows. Język powieści jest prosty lecz niektóre sceny są dość drastyczne. Książkę czyta się jednym tchem i ma się wrażenie , że bierze się udział w tej wyprawie. „Tunele” to książka o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

Książkę poleca: Magdalena Rubińska kl. I LOA

Książka Christophera Paoliniego „Eragon” zasługuje na wielkie uznanie. Potrafi poruszyć na wiele sposobów serce czytelnika i sprawia, że naprawdę ciężko się od niej oderwać. Sama mam przez nią parę(naście) nieprzespanych nocy. Książka skierowana do młodzieży, ale nie oznacza to, że nie zainteresuje także osoby dorosłej. Powieść przedstawia nam losy piętnastoletniego chłopaka, tytułowego Eragona, który znajduje, nie wiedząc nawet o tym jajo smoka. Jego losy odmieniają się tuż po wykluciu smoczycy i od tego momentu zaczyna się jego przygoda.

Książkę poleca: Magdalena Rubińska kl. I LOA

Książka pt. „Tajemny krąg” została napisana przez L.J. Smith. Powieść należy do rodzaju lektur o tematyce fantastycznej i miłosnej. Opowiada o szesnastoletniej Cassie Blake, która wraz z mamą przeprowadza się do małego miasteczka. Tam poznaje grupę młodych osób, które skrywają mroczną tajemnicę. Chcesz poznać niesamowite przygody bohaterki? – zapraszam do lektury .

Książkę poleca: Aleksandra Skonieczna kl. I LOA

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie to trudna sztuka stawiania kroków. "Kwiat pustyni" to zgrabnie opowiedziana historia z głęboką treścią ubrana w lekką formę. Jeśli chcesz spróbowac czegoś nowego to wykonaj kilka kroków i wejdź w trudne realia codzienności Afryki. Krew, pot i łzy wypatrują Ciebie? Szarość dnia ściera kolory Twojego świata? Pokoloruj na nowo świat z "Kwiatem pustyni"

Książkę poleca: Anna Wojciechowska z klasy II LOC

"Stokrotka" - taki jest tytuł ksiażki Krasnodębskiego i pseudonim jej głównej bohaterki. Książka ta opowiada o Dorocie, ktora wpadła w nałóg. Nie radziła sobie z życiem, fałszowała nawet recepty, aby dostać jakiekolwiek tzw. prochy. Bez nich nie dawała sobie rady. Po jakimś czasie jednak otwiera oczy i uswiadamia sobie jak nisko upadła. "Stokrotka" to podróż przez uczucia, ludzkie problemy oraz zło nałogów. Opowieść o trudzie i sensie życia.

Książkę poleca: Marlena Długołęcka z klasy II T